Bigg Garaj 2019

Bigg Garaj 2019

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BiGG) Programı, 2015 yılında ‘teknolojik ar-ge ve inovasyon’ içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz bir hibe programıdır. Program kapsamında bütün aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar 200.000 TL* hibe ile desteklenmeye hak kazanmaktadır.

BiGG programına başvurular, TÜBİTAK tarafından belirlenen Uygulayıcı Kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. BiGG GARAJ programıyla TÜBİTAK’ın belirlediği yürütücülerden biri olarak 2015 yılından beri faaliyet gösteren TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi, bugüne dek 10 ilden 48 girişimci ekibin toplamda 7.200.000 TL'lik hibe kazanmasını sağlamıştır.

TOBB ETÜ TTO, BİGG GARAJ kapsamında iş fikrini hayata geçirmek ve kendi şirketini kurmak isteyen başvuru sahiplerine iş planı yazma eğitimi, bire bir mentorluk vb. destekler sağlamaktadır.

Bu kapsamda Üniversitemiz Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi İçlem ER'in öncülüğünde TOBB-ETÜ-TTO yetkilileri katılımıyla 15 Ekim 2109 Salı günü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İİBF Derslik 4'te bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Son Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, Çarşamba